JETE E FRYMËZUAR NGA MESDHEU

APARTAMENTE ME 1 DHE 2 DHOMA GJUMI DUKE FILLUAR NGA 267,000 EURO

DITA E LANCIMIT 15 JANAR 2024

AMBJENTET EKSKLUZIVE PER RESIDENTET

Zbuloni një oaz magjepsës që ofron një mënyrë jetese përtej të zakonshmes, duke bashkuar pa me një bukuri të rrallë luksin me pasurinë kulturore përmes një sërë komoditetesh të jashtëzakonshme të frymëzuara nga Mesdheu.

 

 • Kopshtet e Flamenkos
 • Kodrat e bukurisë
 • Kopshte ulliri
 • Pavijon i shtëpisë së shkollës Aqua opera
 • Pavijon i kazinosë për lojëra tavoline
 • Muzeu i makinave Vintage
 • Bar Mjalti
 • Glow Launge
 • Parku i mullinjve me erë
 • Plazhi 
 • Lundruese luksoze në pishinë
 • Parku i gurëve vullkanikë
 • Boho Launge
 • Tapas Launge

RRETH PROJEKTIT

Nisni një udhëtim në Mesdhe dhe përjetoni sharmin tërheqës të rërës së puthur nga dielli, ujërave të qeta, rrugëve me kalldrëm dhe ishullit që jeton në DAMAC Lagunat – komuniteti më i pritur i Dubait i frymëzuar nga uji.

Me një përzierje të përsosur të jetesës bashkëkohore dhe bukurisë tradicionale mesdhetare, DAMAC Lagunat ofron bukurinë e lagunave të qarta, peizazheve të harlisur dhe atmosferave të qeta e qetësuese.

Shpëtoni nga zhurma e qytetit dhe zbuloni shtëpi luksoze që ju transportojnë në vende të largëta, ku çdo ditë ju duket si një ëndërr.

Per me shume detaje klikoni buttonin

Gallery

LOCATION

Komuniteti DAMAC Laguna ndodhet në mes të rrethinës piktoreske të DAMAC Hills, Tilal Al Ghaf dhe Remraam. Vendndodhja e tij strategjike u lejon banorëve të aksesojnë lehtësisht çdo pjesë të Dubait, me Downtown Dubai, Business Bay dhe Aeroportin Ndërkombëtar të Dubait që janë vetëm 35 minuta larg komunitetit. Dubai Marina është me makinë 30-minuta larg, ndërsa Deira mund të arrihet brenda 40 minutash.

Familjet me fëmijë do ta kenë shumë të përshtatshme afërsinë e institucioneve arsimore dhe klinikave. Fidanishtja Blossom DAMAC Hills është vetëm 10 minuta me makinë larg, ndërsa Kinder Castle Nursery dhe Emirates British Nursery mund të arrihen brenda 15 minutash. Shkolla Jebel Ali në DAMAC Hills është 10 minuta me makinë larg, ndërsa Shkolla e Komunitetit Safa dhe Shkolla Ndërkombëtare Fairgreen marrin 25 minuta për të arritur.

Për kujdesin shëndetësor, banorët mund të arrijnë shpejt në Aster Medical Center dhe Mediclinic Parkview Hospital brenda 25 minutave.

PSE DUBAI

Arsyet për ta quajtur Dubai shtëpinë tuaj të re

Afër cdo destinacioni

Dubai arrihet me një fluturim direkt nga 97 vende me linjat ajrore kryesore në botë që fluturojnë nga aeroportet e Dubait.

Kujdesi shëndetësor i klasit botëror

Me investime të mëdha në sektorin e kujdesit shëndetësor, qyteti është zgjedhja perfekte për shëndetin dhe mirëqenien tuaj.

Nxitjet tatimore

Emiratet e Bashkuara Arabe ofrojnë disa stimuj duke përfshirë zero tatim mbi të ardhurat, zero tatim mbi fitimet kapitale dhe zero tatim mbi pasurinë, duke mundësuar kthim maksimal për investitorët dhe njerëzit e biznesit.

Monedha e qëndrueshme

Dirhami i Emirateve të Bashkuara Arabe është i lidhur me dollarin amerikan që nga viti 1973 dhe është vendosur me një normë konstante që nga viti 1997 - duke e bërë atë një nga monedhat më të qëndrueshme në botë.

Diversiteti i kombësive

Shtëpia e mbi 200 kombësive të ndryshme. Dubai është një strehë e sigurt kozmopolitane që përfaqëson përfshirjen, diversitetin dhe sigurinë.

Siguri për të gjithë

Emiratet e Bashkuara Arabe janë një nga vendet më të sigurta në botë me një sistem të zbatimit të ligjit që tregon vite zhvillimi dhe largpamësie, duke rezultuar në shkallë të ulët të krimit.

Përgjigja ndaj Covid-19

Emiratet e Bashkuara Arabe janë një model global për gatishmërinë ndaj krizave, duke ruajtur nivelet më të larta të mbrojtjes kundër pandemisë.

Infrastrukturë e klasit botëror

Dubai është shtëpia e një mjedisi ku komunitetet lulëzojnë me infrastrukturë të shkëlqyer, transport publik, parqe dhe më shumë.

Vendndodhja strategjike

Dubai është shtëpia e një mjedisi ku komunitetet lulëzojnë me infrastrukturë të shkëlqyer të qytetit, sisteme ligjore, transport publik, parqe, argëtim dhe më shumë.

Sistemi i hapur dhe i lirë

Politikat e hapura ekonomike, kontrolli minimal i qeverisë dhe rregullimi i sektorit privat lehtësojnë Investimet e Huaja Direkte (IHD), duke dhënë një avantazh konkurrues në nivel global.

Pse të zgjidhni DAMAC Properties?

DAMAC Properties ka qenë në ballë të tregut të pasurive të paluajtshme luksoze që nga viti 2002, duke ofruar prona luksoze rezidenciale, komerciale dhe të kohës së lirë në të gjithë rajonin, duke përfshirë Emiratet e Bashkuara Arabe, Arabinë Saudite, Katarin, Jordaninë, Libanin, Maldivet, Kanadanë dhe Mbretërinë e Bashkuar.

 

 

Pagesat me kriptomonedhë tani pranohen si mënyrë pagese

GATI PER SHTEPINE TUAJ TE RE?
Kontaktoni tani përpara se të gjitha njësitë tona të shiten! Specialistët tanë të pronave janë më se të lumtur t’ju ndihmojnë.